Read Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri by Danell Jones Free Online


Ebook Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri by Danell Jones read! Book Title: Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri
The author of the book: Danell Jones
Edition: Timaş Yayınları
Date of issue: May 2008
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 2.37 MB
City - Country: No data
Loaded: 1842 times
Reader ratings: 5.6

Read full description of the books:Bu kitapta, ünlü İngiliz yazar Virginia Woolf'un yazarlık ve yazma sanatı üzerine aktardığı düşüncelerden esinlenerek kurgulanmış bir yazarlık atölyesi bulacaksınız. Danell Jones, yedi önemli başlıkta, yazarlık için heyecan taşıyanlara yol gösterecek bir kaynak kitap sunuyor.
Büyük bir yazarla karşılıklı oturup konuşmanın hayalini kim kurmamıştır ki? Shakespear'le bir şeyler içerek, Bronte kardeşlerle çayırlar üzerinde yapılan bir öğleden sonra yürüyüşü ile ya da Jane Austen'a beş çayında misafir olmanın neticesinde yıllardır hayranlıkla okuduğumuz tüm bu oyunların, şiirlerin ve romanların nasıl yazıldıklarını anlamak mümkün olurdu belki. Ve belki de kendi yazacaklarımız için bir ilhamla ve birikimle ayrılırdık yanlarından.

Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri tam da bu hayalin gerçekleştiği bir dünyaya götürüyor okuru. İngiliz ve modern dünya edebiyatının en nitelikli eserlerinden bazılarını kaleme almış olan, ardında binlerce günlük sayfası, yüzlerce mektup, nice deneme ve roman bırakmıştır. Kitabı hazırlayan akademisyen, yazar Danell Jones kitabın önsözünde, tüm bu sayfaların arasında öğrencileri için parlak yazı notları bulmaya çabalarken, Virginia Woolf'un zarif figürünü sınıfta hayal ettiğini ve bunun kendisine çok gerçek tınlamasıyla bu fikri hayata geçirmeye karar verdiğini anlatıyor.


Download Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri PDF Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri PDF
Download Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri ERUB Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri PDF
Download Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri DOC Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri PDF
Download Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri TXT Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri PDFRead information about the author

Ebook Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri read Online! Danell Jones’s poetry, fiction, essays, and reviews have appeared in various publications. Jones has a Ph.D. from Columbia University where she won a Whiting Fellowship in the Humanities for her work on Virginia Woolf. She was awarded the Jovanovich Award for Poetry from the University of Colorado and was chosen as a finalist for both the Bakeless Poetry Prize and the PEN/Nelson Algren Award for Fiction. She is the author of The Virginia Woolf Writers’ Workshop: Seven Lessons to Inspire Great Writing and Desert Elegy as well as a founder of the Big Sky Writing Workshops. An African in Imperial London, her biography of A.B.C. Merriman-Labor, a forgotten pioneer of African Literature, will be published by Hurst Publishing (London) in 2018.
Reviews of the Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri


DYLAN

Strongly recommend

FINLAY

I keep this book in my hand and feel so happy.

LILLY

A book that has changed and continues to change my life for the better!

GABRIEL

Not when you can say the book is better.

ABIGAIL

I read the whole book with a stupid smile on my face. General advice to everyone!
Add a comment
Download EBOOK Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri by Danell Jones Online free

PDF: virginia-woolftan-yazarlk-dersleri.pdf Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri PDF
ERUB: virginia-woolftan-yazarlk-dersleri.epub Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri ERUB
DOC: virginia-woolftan-yazarlk-dersleri.doc Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri DOC
TXT: virginia-woolftan-yazarlk-dersleri.txt Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri TXT