Read Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı by Bilge Karasu Free Online


Ebook Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı by Bilge Karasu read! Book Title: Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı
The author of the book: Bilge Karasu
Edition: Metis Yayınları
Date of issue: January 2010
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 735 KB
City - Country: No data
Loaded: 2555 times
Reader ratings: 5.4

Read full description of the books:Bilge Karasu'nun yapıtı toplam 11 kitaplık bir külliyat oluşturuyor. 1991'de ilk olarak Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı'nı yayımlamıştık Bilge Karasu'dan. Yazılış olarak yazarın ikinci kitabı olan Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı, Bilge Karasu'ya başlamak için ilk sıradaki önerimizdir. Kitabın 1971'de Sait Faik Hikaye Armağanı'nı aldığını da söylemeliyiz.

"Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı'nda baskı, bir dış etken, insan eliyle oluşturulduğunda ne denli bilinse de bir tür kıran gibi ortaya çıkar. Bizans'ta 'resimkırıcılık' diye adlandırılan baskı dönemi başlatılırken genç keşiş Andronikos'un kendi kendine sorduğu soru şudur: Birey olarak bu baskı karşısında, benimsemediğim, ama bana zorla benimsetilmek istenen bu yeni inanç karşısında ne yapmalıyım? İnsan içerikleri, toplumdan topluma, dönemden döneme, çağdan çağa değişebiliyor. Bunların taşıdığı değerin saltık değil göreli olduğu, 'Ada' ve 'Tepe' öykülerinden oluşan Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı'nda sürekli olarak altı çizilen bir düşünce.

'Dutlar' ise Bizans'taki baskı ortamının çağdaş zaman dilimi içinde, iki ayrı zaman noktasında yeniden öykülenişi. 'Ada' ve 'Tepe'nin yazarı olarak Bilge Karasu'nun, dolaylı-dolaysız yoldan tanıklık ettiği bu yeni baskı dönemi sonunda, inanç konusunda bir karara varması, kendi öykülerini de karara bağlayışının öyküsü..." – Ülker Gökberk


Download Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı PDF Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı PDF
Download Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı ERUB Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı PDF
Download Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı DOC Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı PDF
Download Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı TXT Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı PDFRead information about the author

Ebook Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı read Online! Bilge Karasu (1930–1995) was born in Istanbul and became the pre-eminent Turkish modernist writer. Besides short stories and novels he was also a well-known translator. A graduate of the philosophy department of the Faculty of Letters of Istanbul University, Mr. Karasu worked in the foreign broadcast department of Radio Ankara until a Rockefeller University scholarship made it possible for him to continue his studies in Europe. After returning to Turkey, he went to work at Hacettepe University, where he lectured in philosophy. In 1963, Mr. Karasu won the Turkish Language Institute’s Translation Award with Olen Adam, for a translation of D. H. Lawrence’s The Man Who Died. By that time, he had begun to experiment with new forms of expression in his collection of stories entitled Troya’da Olum Vardi (Death in Troy). He won the Sait Faik Story Award eight years later with Uzun Surmus Bir Gundu Aksami (Evening of a Long Day). By the beginning of the 1980s, he had tried an abstract form of expression in Gocmus Kediler Bahcesi (The Garden of Departed Cats) and incorporated other forms of art into his writing. He attempted different uses of form and content in works he styled "texts" rather than "stories." His other works include Kismet Bufessi (Kiosk of Destiny), a collection of short stories; and Kilavuz (The Guide).


Reviews of the Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı


MICHAEL

On one Breath

JACOB

It reads on one breath.

MARTHA

Why do you need to drive a phone?

TOMMY

A hard, shocking, but extremely useful book that makes you think!

SOPHIA

An interesting book, Hard to tear down
Add a comment
Download EBOOK Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı by Bilge Karasu Online free

PDF: uzun-srm-bir-gnn-akam.pdf Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı PDF
ERUB: uzun-srm-bir-gnn-akam.epub Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı ERUB
DOC: uzun-srm-bir-gnn-akam.doc Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı DOC
TXT: uzun-srm-bir-gnn-akam.txt Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı TXT